Reklama

Elektromobilność

Orlen: ładowanie elektroaut już wkrótce na ,,pilotażowych stacjach"

Fot. PKN Orlen
Fot. PKN Orlen

Podczas XVII Forum Ekonomicznego w Krynicy przedstawiciele świata polityki i biznesu dyskutowali o sprawach kluczowych dla gospodarki Polski. Duża część rozmów dotyczyła branży energetycznej. Jednym z tematów była kwestia innowacji. Mówił o tym m.in. dr Adam Czyżewski, główny ekonomista PKN Orlen podczas panelu „Wzrost innowacyjności Polski na poziomie globalnym budowany na poziomie lokalnym”.

,,Jesteśmy w branży, która jest bardzo inercyjna” – powiedział Czyżewski. Główny ekonomista Orlenu porównał swoją spółkę do tankowca na pełnym morzu, który- chcąc zawinąć do określonego portu- musi z dużym wyprzedzeniem podjąć odpowiednie działania. ,,To, co się będzie działo w branży za 30 lat wymaga działania już dziś” – powiedział.

Zobacz także: Prezes Shell Polska dla Energetyka24: Znaczenie LNG w Polsce będzie rosło

Kluczowe pytania do Czyżewskiego skupiły się na elektromobilności, która obecnie zyskuje coraz więcej zwolenników. ,,Jest ona ważna, dlatego już w niedługim czasie na 30-40 pilotażowych stacjach Orlenu będzie można ładować samochody elektryczne” – powiedział ekonomista.

Niemniej, Czyżewski dodał, że dziś stacja paliw nie jest miejscem do ładowania samochodów. ,,Trzeba jednak ładowarki budować, bo musimy potraktować to jako pilotaż” – podkreślił.

 

Komentarze