Reklama

Ropa

Orlen Aviation w miejsce Petrolotu

Fot. Petrolot
Fot. Petrolot

Dalsze umacnianie pozycji rynkowej, wiodąca rola w obsłudze samolotów i dostarczaniu infrastrukturalnych rozwiązań w obszarze paliw na Lotnisku Chopina w Warszawie, pogłębienie współpracy z innymi krajowymi lotniskami oraz wdrażanie zaawansowanych rozwiązań informatycznych – to kluczowe cele rozwojowe należącej do Grupy Kapitałowej Orlen spółki Petrolot, która po dwudziestu latach funkcjonowania, przechodzi rebranding i zmienia nazwę na Orlen Aviation.  

Do zadań spółki OrlenAviation należy tankowanie samolotów i magazynowanie paliw w portach lotniczych. Firma jest największym lotniskowym operatorem logistycznym w Polsce, działając na 11 krajowych portach lotniczych, w tym największych, w Warszawie, Krakowie, Gdańsku, Katowicach czy Modlinie. Obecnie Spółka obsługuje około 300 lotów dziennie realizowanych przez największe linie lotnicze. Tylko w 2016 roku firma zatankowała łącznie 500 milionów litrów paliwa lotniczego.

 

„Dwie dekady temu, kiedy rozpoczynaliśmy naszą działalność, polskie porty lotnicze obsługiwały łącznie około 4,5 mln pasażerów. W minionym roku było to już 34 miliony. Według szacunków Urzędu Lotnictwa Cywilnego do roku 2030 wynik ten ma wzrosnąć blisko dwukrotnie. Trudno jest wskazać inną branżę, która przeżyłaby tak olbrzymi boom i ma przed sobą tak doskonałe perspektywy rozwoju. Chcemy jak najlepiej wykorzystać związane z tym szanse dlatego nieustannie stawiamy przed sobą nowe, ambitne cele rozwojowe” – powiedział Robert Czapla, Prezes Zarządu ORLEN Aviation.

 

Zobacz także: Grupa Orlen rozpoczyna modernizację aktywów kolejowych

 

Strategia Spółki do 2021 roku przewiduje dalsze umacnianie pozycji wiarygodnego i rzetelnego partnera dla dostawców paliw lotniczych, lotnisk i przewoźników, między innymi poprzez konsekwentną poprawę – już teraz bardzo wysokiej – jakości usług świadczonych według najlepszych międzynarodowych standardów branżowych. OrlenAviation zamierza mocniej zaakcentować swoją obecność na krajowym rynku pracując wraz z 

 

PPL nad pierwszym w Polsce wspólnym projektem Scentralizowanej Infrastruktury Paliwowej dla Lotniska Chopina, pozwalającym zarządzać magazynowaniem 100% wolumenu paliwa lotniczego. Wśród celów prorozwojowych spółki jest także pogłębienie współpracy z kluczowymi poza Warszawą lotniskami w Polsce. 

 

OrlenAviation pogłębi również efekty już realizowanych działań restrukturyzacyjnych i reorganizacyjnych, w tym – w połączeniu z rebrandingiem – dokona zmiany kultury organizacyjnej oraz wdroży nowe zaawansowane systemy informatyczne dla obsługi lotniskowej klientów.

Reklama

Komentarze

    Reklama