Reklama

Elektroenergetyka

Orlen aneksował umowę ws. elektrowni gazowo-parowej we Włocławku

​PKN ORLEN zawarł z Konsorcjum firm (General Electric I SNC-LAVALIN POLSKA) aneks do umowy na budowę elektrowni gazowo-parowej we Włocławku.  Aneks definiuje dalsze działania związane z usterkami zdiagnozowanymi podczas rozruchu. 

"W wyniku testów rozruchowych i pomiarów gwarancyjnych uzyskaliśmy szczegółową diagnozę pracy elektrociepłowni. Mamy pełen obraz kwestii technicznych, które należy poprawić i dzięki temu mogliśmy wypracować optymalne rozwiązania zmierzające do wykonania prac naprawczych przez Konsorcjum" – powiedział Marcin Wasilewski, Dyrektor Wykonawczy ds. Energetyki.

Zgodnie z Aneksem do około połowy września 2016 roku blok będzie pracował w ramach ruchu regulacyjnego, podczas którego będzie wytwarzana i sprzedawana do odbiorców energia elektryczna i para technologiczna. W kolejnych miesiącach planowany jest postój w celu przeprowadzenia napraw, oraz ponowne pomiary gwarancyjne i ruch próbny, po których to Elektrownia zostanie przez Konsorcjum przekazana PKN ORLEN do eksploatacji. Termin oddania Elektrowni do eksploatacji przewidywany jest na pierwszy kwartał 2017 roku.

Zobacz także: Tauron opublikował zintegrowany raport roczny

Zobacz także: Od lipca na rachunkach pojawia się stawka opłaty OZE

Reklama

Komentarze

    Reklama