• Partner główny
    Logo Orlen

Elektromobilność

ONZ wyróżniła Volvo Cars za strategię elektryfikacji

Fot. Volvo Car Poland
Fot. Volvo Car Poland

Firma Volvo Cars ogłosiła niedawno, że każdy nowy model Volvo, wprowadzony na rynek po roku 2019, będzie wyposażony w silnik elektryczny. W ten sposób stał się liderem elektryfikacji na rynku motoryzacyjnym. Organizacja Narodów Zjednoczonych w najnowszym raporcie Global Compact wyróżniła szwedzkiego producenta za przełomowość i innowacyjność tej strategii.

Raport ukazał się na prestiżowym spotkaniu Global Compact w Nowym Jorku, które raportuje postęp poczyniony przez członków programu Global Compact w zakresie osiągania celów zrównoważonego rozwoju. Za innowacyjne i odważne działania wyróżnionych zostało 10 szefów dużych firm. Wśród nich wyróżniono Håkana Samuelssona, prezesa Volvo Cars.

Ale to nie koniec wyróżnień szwedzkiego producenta samochodów. Global Compact przyznał firmie Volvo Cars członkostwo w grupie LEAD, zrzeszającej najbardziej zaangażowane i ambitne firmy działające w jej ramach. To wyjątkowe wyróżnienie dla Volvo Cars znaleźć się wśród 44 najlepszych firm z ponad 9 500 członków.

W raporcie, zatytułowanym Rozwiązania biznesowe dla zrównoważonego rozwoju, Håkan Samuelsson przedstawia kluczowy zamysł firmy dotyczący strategii elektryfikacji ogłoszonej w lipcu bieżącego roku.

Robimy to, ponieważ uważamy, że jest to właściwa droga dla Volvo Cars. Droga, dzięki której staniemy się jeszcze silniejsi.

powiedział Hakan Samuelsson w raporcie UNGC

Volvo Cars, jako pierwsza firma motoryzacyjna ogłosiła, że każdy nowy model, wprowadzony na rynek po roku 2019, będzie wyposażony w silnik elektryczny. Ogłoszenie o elektryfikacji Volvo Cars było przełomowym momentem w przemyśle motoryzacyjnym, po którym kolejne firmy, idąc w ślady Volvo, dokonywały podobnych oświadczeń.

Czytaj też: Opel Ampera: 750 km na jednym ładowaniu

Pomiędzy 2019, a 2021 wprowadzonych zostanie pięć w pełni elektrycznych samochodów. Trzy spośród nich będą modelami Volvo, pozostałe dwa będą sportowymi samochodami elektrycznymi marki Polestar. Wprowadzone modele będą dostępne również w wersjach z napędem hybrydowym typu plug-in lub zwykłymi hybrydami 48V. Volvo będzie miało jedną z najszerszych ofert samochodów hybrydowych i elektrycznych na rynku.

Wszyscy obserwujemy, że przemysł motoryzacyjny dojrzał do zmian i nowych obowiązków, a Volvo Cars tym procesom przewodzi. Jesteśmy dumni z członkostwa LEAD w programie ONZ Global Compact, ale mamy również świadomość odpowiedzialności, która ciąży na nas w zakresie przyszłości elektryfikacji.

powiedział Stuart Templar, dyrektor działu zrównoważonego rozwoju w Volvo Cars

W maju tego roku Volvo Cars zorganizowało dwumiesięczne spotkanie NZ Global Compact Nordic Network w swojej siedzibie w Göteborgu. Był to jeden z największych spotkań skandynawskich ekspertów z dziedziny zrównoważonego rozwoju pod zwierzchnictwem Organizacji Narodów Zjednoczonych.

pm/Volvo

Komentarze