• Partner główny
    Logo Orlen

Strona główna

Ograniczenia dostaw energii dotkną 1600 przedsiębiorstw

  • Model tylnej aktywnej anteny ścianowej jest testowany wspólnie z pasywną anteną główną obecnie wykorzystywanego system Patriot – fot. Raytheon

Ministerstwo Gospodarki informuje, że w związku z nadzwyczajną sytuacją dotyczącą konieczności wprowadzenia ograniczeń w dostarczeniu i poborze energii elektrycznej przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne (PSE), monitoruje na bieżąco sytuację i jest w stałym kontakcie z operatorem sieci przesyłowych. Resort podkreśla, że dostawy energii dla odbiorców indywidualnych nie są zagrożone, ograniczenia dotkną jednak około 1600 przedsiębiorstw.

Konieczność wprowadzenia ograniczeń w dostarczaniu i poborze energii elektrycznej związana jest z utrzymującą się od kilku dni bardzo wysoką temperaturą oraz niskim poziomem wód niezbędnych w procesie chłodzenia poszczególnych bloków w elektrowniach węglowych. Dotkną one około 1600 przedsiębiorstw o czym poinformowała podczas konferencji prasowej premier Ewa Kopacz. Szef rządu dodała, również, że przesunięte zostaną remonty niektórych elektrowni, aby złagodzić skutki deficytu energii.

Jak zapewniają władze Operator Sieci Przesyłowych (OSP), we współpracy ze służbami dyspozytorskimi wytwórców energii, sieci dystrybucyjnych oraz dużych odbiorców energii na bieżąco podejmuje działania dotyczące bilansowania pracy Krajowego Systemu Elektroenergetycznego skierowane na zapewnienie bezpieczeństwa dostaw energii elektrycznej do wszystkich odbiorców. 

Komentarze