Reklama

Elektroenergetyka

Nowy wiceprezes Polimex-Mostostal

Fot. Polimex
Fot. Polimex

W czwartek, 14 września 2017 r. Rada Nadzorcza Polimex-Mostostal S.A. podjęła decyzję o powołaniu na nowego Członka Zarządu Spółki Przemysława Janiszewskiego powierzając mu funkcję Wiceprezesa Zarządu.

„Cieszymy się, że tak doświadczony menadżer dołączył do Zarządu Polimex-Mostostal. Ze spokojem powierzamy w jego ręce kwestie operacyjne Spółki. W ciągu swojej kilkunastoletniej kariery udowodnił wielokrotnie, że nie boi się wyzwań i świetnie radzi sobie z ambitnymi projektami. Takich ludzi nam dzisiaj potrzeba. Grupa Polimex Mostostal się zmienia i rośnie w siłę. Przed nami wiele wyzwań i czas realizacji przyjętego niedawno Planu rozwoju, a co za tym idzie ciężka praca. W takim składzie Zarządu będzie nam łatwiej zrealizować założone cele.”- powiedział Antoni Józwowicz Prezes Zarządu Polimex-Mostostal.

Zobacz także: Polimex-Mostostal odnotowuje zyski w pierwszym półroczu 2017

„Jest to dla mnie osobiście ciekawe wyzwanie zawodowe. Cieszę się, iż będę częścią zespołu największej firmy budowlanej z polskim kapitałem w naszym kraju, jaką jest Polimex-Mostostal. Mam nadzieję, że swoja pracą będę mógł dodać od siebie dużo wartości Spółce.” – skomentował Przemysław Janiszewski – nowy Wiceprezes Zarządu Polimex-Mostostal.

Nowy Członek Zarządu został powołany na trzyletnią wspólna kadencję. Od 14 września br. w skład Zarządu Polimex-Mostostal S.A. wchodzą:

Antoni Józwowicz – Prezes Zarządu

Andrzej Juszczyński – Wiceprezes Zarządu

Przemysław Janiszewski – Wiceprezes Zarządu

Przemysław Janiszewski jest managerem z wieloletnim stażem w kraju i za granicą w branży budowlanej. Przed powołaniem w skład Zarządu Polimex-Mostostal zajmował kluczowe stanowiska managerskie w Skanska S.A. z sukcesem prowadząc i nadzorując strategiczne projekty spółki w Polsce i za granicą. Ostatnio zajmował stanowisko Dyrektora Regionu Kolejowego w Skanska S.A. i zajmował się rozwojem nowego obszaru działalności spółki na terenie Słowacji i Polski.

Nowy wiceprezes Polimex-Mostostal jest absolwentem Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Ukończył również studia Master of Business Administration na Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie, a także International Institute for Management Development w Lozannie. W Polimex-Mostostal Janiszewski będzie odpowiedzialny za kwestie operacyjne Spółki m.in. zintegrowane systemy zarządzania, kwestie bezpieczeństwa i higieny pracy oraz ochronę środowiska. Będzie sprawował nadzór nas spółkami Naftoremont-Naftobudowa, Polimex Opole, Polimex Energetyka i Polimex Budownictwo.

Zobacz także: Polimex-Mostostal chce odzyskać pozycję lidera rynku budowlanego w energetyce

kn/Polimex

Komentarze