Reklama

Elektromobilność

Nowy elektryczny Nissan produkowany będzie w USA i Wielkiej Brytanii

Fot. Nissan Europe
Fot. Nissan Europe

Nissan Motor Co., Ltd. planuje uruchomić pełną produkcję nowego Nissana LEAF w montowni pojazdów Nissan w Smyrnie w stanie Tennessee oraz w Nissan Motor Manufacturing (UK) Ltd. w Sunderland w Wielkiej Brytanii jeszcze przed końcem roku kalendarzowego 2017.

Dwa zakłady produkcyjne dołączą do japońskiej fabryki Nissana w Oppamie, gdzie również produkowana jest nowa generacja najlepiej sprzedającego się samochodu elektrycznego na świecie.

Jesteśmy dumni z kontynuacji produkcji Nissana LEAF w trzech zakładach na świecie. Nissan LEAF, wyposażony w liczne zaawansowane technologie, jest wizytówką inteligentnej mobilności Nissana. Pracownicy Nissana w Oppamie, Smyrnie i Sunderland cieszą się, że będą nadal produkować najpopularniejszy samochód elektryczny na świecie.

Fumiaki Matsumoto, wiceprezes ds. produkcji i zarządzania łańcuchem dostaw w Nissan Motor Co., Ltd.

6 września Nissan zaprezentował nowego Nissana LEAF, który oferuje jeszcze większy zasięg, jeszcze więcej zaawansowanych rozwiązań technicznych oraz nową, dynamiczną stylistykę. Sprzedaż nowego Nissana LEAF rozpocznie się 2 października w Japonii, a w kolejnych miesiącach samochód zostanie zaoferowany także w USA, Kanadzie i Europie.

Czytaj też: Elektryczny Smart Fortwo - mały, ale z charakterem [Test Energetyka24]

Nissan LEAF poprzedniej generacji był produkowany od 2010 roku w Oppamie, a od 2013 roku również w Smyrnie i Sunderland. Akumulatory do Nissana LEAF nadal będą produkowane w Smyrnie, Sunderland i Zamie w Japonii.

Komentarze