Reklama

Gaz

Nord Stream II: Ukraina złożyła oficjalną skargę do KE

  • Fot. Kapitan Jan Gorbaniuk/MO Białorusi/mil.by
    Fot. Kapitan Jan Gorbaniuk/MO Białorusi/mil.by

Premier Ukrainy Arsenij Jaceniuk poinformował, że jego kraj złożył oficjalną skargę do Komisji Europejskiej w sprawie gazociągu Nord Stream II. Stosowne pismo zostało zaadresowane do Miguela Ariasa Canete - komisarza ds. działań klimatycznych i energii. 

„Zwróciliśmy się do Komisji Europejskiej z prośbą o wszczęcie dochodzenia i zatrzymanie tego antyukraińskiego, antypolskiego, antysłowackiego a przede wszystkim antyeuropejskiego projektu. Nie pozwolimy na to, aby Rosjanie nas prześladowali ponieważ budujemy transparentny europejski rynek gazu” – powiedział Arsenij Jaceniuk po spotkaniu z wicepremierem Słowacji.. „Nord Stream to projekt czysto polityczny” – dodał na zakończenie.

Przypomnijmy, że w niedawnym wywiadzie dla RIA Novosti Maroš Šefčovič mówił, iż Komisja Europejska nie jest jeszcze w stanie ocenić projektu Nord Stream II,  ponieważ pierwsze słowo w tej sprawie należy do niemieckiego urzędu antymonopolowego.

„Na tym etapie jest to bardzo trudne, bo nie mamy konkretnego planu projektu. Tymczasem ocena prawna zależy od jego skali i jakości. Nie jesteśmy jeszcze na właściwym etapie. Pierwszy przystanek przypada na niemieckiego regulatora” – powiedział wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej ds. unii energetycznej.

Zobacz także: MSP rozważa fuzję PGNiG i Grupy Azoty?

Zobacz także: Gazprom cofnął Turcji rabat na dostawy gazu

Reklama

Komentarze

    Reklama