Reklama

Gaz

Nord Stream 2: podpisano umowy na ponad 4 mld euro

  • Fot: pixbay/ColossusCloud

Zdaniem agencji DPA spółka Nord Stream 2 odpowiedzialna za budowę rurociągu o tej samej nazwie zawarła już umowy na ponad 4 mld euro. 

W ubiegłym tygodniu szwajcarska firma Allseas podpisała umowę, na mocy której ułoży rury planowanego gazociągu łączącego Rosję z Niemcami. Informację podała agencja DPA powołując się na źródło w spółce Nord Stream 2. Szczegóły finansowe umowy nie są znane, ale wiadomo, że szwajcarska firma ma ułożyć 1200 km rur, którymi począwszy od grudnia 2019 roku ma popłynąć rosyjski gaz. Podpisanie porozumienia oznacza rezerwę mocy produkcyjnych niezbędnych do ułożenia gazociągu.

Co ciekawe, spółka Gazpromu podpisuje umowy z podwykonawcami pomimo, iż wciąż nie posiada wszystkich brakujących do rozpoczęcia przedsięwzięcia pozwoleń. Według agencji DPA spółka Nord Stream 2 podpisała już umowy których suma przekroczyła
4 miliardy euro – między innymi na produkcję 200 tys. rur stalowych.

Nieoficjalnie mówi się, że Rosjanie mogą próbować w najbliższych miesiącach zawierać podobne porozumienia starając się w ten sposób „wiązać ręce” wykonawcom chcącym realizować konkurencyjne wobec Nord Stream 2 projekty.

 

 

 

Komentarze