Reklama

Elektroenergetyka

Największy światowy rynek elektroaut czeka wstrząs? ,,Rząd cofa subsydia"

Fot. Pixabay
Fot. Pixabay

Chiński rynek samochodów na świecie, cieszący się mianem światowego lidera w tym segmencie, może się wkrótce skurczyć. Wszystko to za sprawą zmiany rządowej polityki w tym zakresie.

Jak donosi Agencja Reutera, rozpoczynające się w piątek targi motoryzacyjne w Szanghaju będą okazją do zaprezentowania kolejnych modeli samochodów elektrycznych. Niemniej, za kulisami, wielu producentów będzie nerwowo dyskutować o wciąż niewielkim zainteresowaniu, jakim cieszą się pojazdy tego typu.

Gwałtowny wzrost sprzedaży chińskich samochodów elektrycznych był spowodowany ukierunkowaną na nie polityką rządu. Jednakże, produkt ten nie wzbudził dużego realnego zainteresowania konsumentów. Spośród 28 milionów aut sprzedanych w Chinach w 2016 roku, ledwie 2% miało napęd elektryczny.

Zobacz także: Rusza współpraca Polski i Chin na polu elektromobilności

Złote czasy dla producentów tych aut mogą się wkrótce skończyć. Według zapowiedzi, wsparcie ze strony rządu będzie maleć stopniowo aż do 2020 roku. Ma to zachęcić firmy z branży elektromobilnej do konkurowania z autami na napęd konwencjonalny.

Reklama

Komentarze

    Reklama