Naimski dla Energetyka24: Polska jest gotowa na przyjęcie gazu z USA

13 października 2016, 17:45
Fot. Energetyka24

Piotr Naimski w rozmowie z Energetyka24.com bardzo pozytywnie odniósł się do kwestii inwestycji polskich firm w terminale LNG w Stanach Zjednoczonych. W jego opinii wszystko zależy tutaj od porozumienia pomiędzy partnerami biznesowymi, ponieważ ze strony administracyjno-politycznej tego typu działania otrzymały „zielone światło”.

„Istnieje taka możliwość, by polscy odbiorcy LNG czy gazu mogli inwestować w terminale skraplające, produkujące w Stanach Zjednoczonych. To jest otwarta możliwość, to jest kwestia rozmów biznesowych pomiędzy ewentualnymi partnerami” – mówił Piotr Naimski, Pełnomocnik Rządu ds. Strategicznej Infrastruktury Energetycznej.

Stany Zjednoczone podjęły decyzję o zgodzie na eksport skroplonego gazu, zatem te statki już mogą płynąć do Europy, także do Świnoujścia, a Świnoujście jest gotowe do ich przyjęcia. To jest kwestia porozumienia między dostawcami i odbiorcami

Piotr Naimski, Pełnomocnik Rządu ds. Strategicznej Infrastruktury Energetycznej.

Zdaniem ministra Naimskiego Polska jest dobrze przygotowana, pod względem infratrukturalnym, na zakupy amerykańskiego gazu: „Stany Zjednoczone podjęły decyzję o zgodzie na eksport skroplonego gazu, zatem te statki już mogą płynąć do Europy, także do Świnoujścia, a Świnoujście jest gotowe do ich przyjęcia. To jest kwestia porozumienia między dostawcami i odbiorcami”.

Piotr Naimski był gościem odbywającej się w Warszawie konferencji: „Poland: Gateway for U.S. LNG to Central and Eastern Europe”,  zorganizowanej przez Gaz-System, w której uczestniczyli nie tylko przedstawiciele biznesu, ale również polskiego rządu i amerykańskiej administracji.

Istnieje taka możliwość, by polscy odbiorcy LNG czy gazu mogli inwestować w terminale skraplające, produkujące w Stanach Zjednoczonych. To jest otwarta możliwość, to jest kwestia rozmów biznesowych pomiędzy ewentualnymi partnerami

Piotr Naimski, Pełnomocnik Rządu ds. Strategicznej Infrastruktury Energetycznej

Zobacz także: Unia Europejska wspiera LNG. Szansa dla Polski?

Zobacz także: Ambasador USA dla Energetyka24.com: "Polska może dostarczać LNG całemu regionowi"

 

 

Energetyka24
Energetyka24
KomentarzeLiczba komentarzy: 8
Paw
piątek, 14 października 2016, 11:27

Za rosyjski gaz płacimy NAJDROŹEJ w Europie. I jeszcze Putin stoi nad kurkiem z drwiącym uśmiechem: puścić ogrzewanie czy zakręcić?

Tweets Energetyka24