Reklama

OZE

MŚ: 820 mln zł z Unii na efektywność energetyczną budynków

Fot. Pixabay
Fot. Pixabay

Już 820 mln zł z unijnej kasy rozdysponowano w ramach 130 umów o dofinansowanie efektywności energetycznej w budynkach użyteczności publicznej. Przedsięwzięcia te będą kosztowały łącznie ponad 1 mld zł.

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na bieżąco podpisuje umowy dotyczące wsparcia termomodernizacji budynków użyteczności publicznej. Wśród dotychczasowych 130 instytucji, które podjęły się w tym zakresie działań na rzecz efektywnego zarządzania energią, w ostatnim czasie dofinansowanie otrzymały m.in. uczelnie wyższe, komendy wojewódzkie Policji oraz Izby Administracji Skarbowej.

Za pieniądze z Unii Europejskiej zostaną wykonane m.in. dokumentacje projektowe i audyty energetyczne. Na ich podstawie zostaną przeprowadzone takie prace jak: docieplenie dachów, ścian oraz piwnic budynków; wymiana okien oraz drzwi; modernizacja systemów i urządzeń grzewczych oraz ich izolacja; wymiana grzejników; wymiana lub modernizacja kotłów na ekologiczne; montaż paneli słonecznych i fotowoltaicznych; wymiana oświetlenia na energooszczędne oraz wymiana lub montaż wentylacji i klimatyzacji.

 

Zobacz także: "Dobra zmiana" w energetyce? 1,5 roku działań PiS w sektorze na "trójkę z plusem" [RAPORT]

Reklama

Komentarze

    Reklama