• Partner główny
    Logo Orlen

Strona główna

MRPiT: Kornecka będzie kontynuować prace nad tzw. ustawą odległościową

Fot.  Tom Shockey / Flickr
Fot. Tom Shockey / Flickr

Anna Kornecka będzie kontynuować prace nad nowelizacją tzw. ustawy odległościowej oraz założeniami do ustawy o REIT-ach – poinformowało Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii. Kornecka została w piątek powołana na pełnomocnika ministra ds. inwestycji i Zielonego Ładu.

Informację o powołaniu Korneckiej na pełnomocnika ds. inwestycji i Zielonego Ładu przekazał w piątek na Twitterze wicepremier i minister rozwoju Jarosław Gowin. 

Na stronie ministerstwa podano, że w ramach obowiązków pełnomocnika Kornecka będzie m.in. kontynuowała prace nad założeniami nowelizacji ustawy o inwestycjach w zakresie elektrowni wiatrowych – tzw. ustawą odległościową, "mającą wykorzystać krajowy potencjał lądowej energetyki wiatrowej i doprowadzić do zwiększenia produkcji energii ze źródeł odnawialnych". 

Zapowiedziano też, że Kornecka nadal będzie pilotować rozpoczęte kilka tygodni temu prace międzyresortowego zespołu, który ma opracować założenia do ustawy o podmiotach inwestujących w najem nieruchomości, tzw. REIT-ach. To rodzaj funduszy inwestycyjnych pozwalających na ulokowanie środków w nieruchomościach przeznaczonych na wynajem, które - wskazuje MRPiT - mogą być atrakcyjną alternatywą np. dla lokat bankowych. (PAP)

Źródło:
PAP

Komentarze