Reklama

Elektroenergetyka

Minister Środowiska o COP21: Sukces polskiej delegacji

  • Fot. zlotaksiega.wordpress.com
    Fot. zlotaksiega.wordpress.com

Na specjalnej konferencji prasowej w ministerstwie środowiska Jan Szyszko przedstawił swoje plany na najbliższe miesiące oraz skomentował wyniki 21. Konferencji Stron Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu, która kilkanaście dni temu zakończyła się w Paryżu. 

Jako jedno z najważniejszych zadań resortu określono wypracowanie synergii pomiędzy kwestiami natury środowiskowo - ekologicznej oraz realiami makroekonomicznymi, w których przyszło nam funkcjonować: „Trzeba ponownie postawić na rozwój gospodarczy z poszanowaniem ojczystej przyrody i polskiego krajobrazu. Budowa innowacyjnej gospodarki z zachowaniem zasobów przyrodniczych jest wymogiem nowoczesnej polityki – powiedział Jan Szyszko. 

W trakcie konferencji minister podsumował także wyniki 21. Konferencji Stron Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu (COP21). Minister przypomniał, że Polska pojechała na szczyt jako kraj ogromnego dorobku w zakresie redukcji emisji dwutlenku węgla. Zawarte w Paryżu porozumienie okazało się sukcesem, a dzięki staraniom polskiej delegacji udało się do niego włączyć m.in. zapisy dotyczące pochłaniania CO2 przez lasy.

Zobacz także: Ukończono kolejny etap rozbudowy Elektrowni Jaworzno

Zobacz także: Ponad 370 tysięcy gospodarstw zmieniło dostawcę energii

Reklama

Komentarze

    Reklama