Minister Naimski: „Nie” dla energii z Białorusi

17 marca 2017, 12:21

Podczas dzisiejszego śniadania prasowego z dziennikarzami, które odbyło się w siedzibie Ministerstwa Rozwoju, minister Piotr Naimski poinformował o planach rządu w stosunku do importu energii z Białorusi.

„Nie ma możliwości kupowania energii z Białorusi” – stwierdził polityk odnosząc się do możliwości korzystania z budowanej na terytorium białoruskim siłowni w Ostrowcu. Władze w Mińsku chciałyby wykorzystać obiekt do eksportu na rynki ościenne.

„PSE zdemontuje resztki linii w kierunku Białorusi” – dodał Naimski.

Warto przypomnieć, że podczas prezentacji nowej strategii PSE, która miała miejsce w tym tygodniu, prezes Eryk Kłossowski stwierdził:

„Nie potwierdzam ani nie zaprzeczam by strona białoruska kontaktowała się ws. budowy nowego białorusko-polskiego połączenia. Nie przewiduję takiego połączenia”.

Zobacz także: Rząd: pakiet zimowy problemem politycznym. „Regionalne centra operacyjne”

Zobacz także: Enea: powołano nową spółkę do zarządzania Elektrownią Połaniec 

 

 

Energetyka24
Energetyka24
KomentarzeLiczba komentarzy: 6
mefis58
sobota, 18 marca 2017, 10:44

Naimski zachowuje się jak "prawdziwy Polak" (na pewno nie jak minister), który woli siedzieć przy kaganku niż włączyć światło z "ruskim prądem" !!!

niki
sobota, 18 marca 2017, 00:05

Naimski wygląda mi na szkodnika polskich interesów. Powinniśmy integrować się gospodarczo z Białorusią bo dzieki niej mielibyśmy dostęp do ich rynku jak i pośrednio do rosyjskiego. Przez takie działanie powolutku przyciągalibyśmy Białoruś na naszą stronę. Przez ostatnie 25 lat robiliśmy wszystko aby wepchnąć Białoruś w rosyjską strefę wpływów.

Willgraf
piątek, 17 marca 2017, 14:41

a co lepiej wycinać lasy bukowe i palić nimi w elektrociepłowniach ? nie bo nie ? co to za filozofia..dywersyfikacja polega na braniu z każdego możliwego źródła , dając mnóstwo możliwości podłączenia i dostawy ! kolejny niedoinformowany na stanowisku z duża gażą jak widać

jang
piątek, 17 marca 2017, 20:35

a Litwini nas wyraźnie zdradzili??? Albo......nie napisze bo moderator skrzętnie mnie pilnuje

Tweets Energetyka24