Reklama

Ropa

MAE zwiększyło prognozę popytu ropy na świecie

Fot. Pixabay
Fot. Pixabay

Międzynarodowa Agencja Energii prognozuje zwiększenie światowego zapotrzebowania na ropę w 2017 r. Według szacunków Agencji popyt w tym roku utrzyma się na poziomie 1,5 mln baryłek dziennie.

Zapotrzebowanie na ropę w tym roku zwiększy się pomimo zredukowania produkcji surowca przez kraje północnej Afryki i kraje należące do OPEC – informuje agencja Reutera powołując się na raport Międzynarodowej Agencji Energii (MAE). W najnowszym komunikacie Agencja przewiduje utrzymanie się popytu na poziomie 1,5 mln baryłek dziennie, co oznacza spadek w stosunku do tego co podano w poprzednim oświadczeniu opublikowanym w zeszłym miesiącu (1,4 mln baryłek dziennie).

Jedną z przyczyn wzrostu zapotrzebowania jest zwiększenie podaży surowca na rynku, co związane jest m.in. z nieskutecznością przestrzegania porozumienia krajów OPEC dot. redukcji wydobycia ropy. Agencja informuje, że wypełnianie zobowiązań o zmniejszeniu produkcji surowca spadła do 75% i jest najniższa od chwili obowiązywania umowy w styczniu 2017 roku.

Zobacz także: "Ropa po wiedeńsku" czy "Americano"? Trump sprzeda zapasy by uderzyć w OPEC? [KOMENTARZ]

 

Komentarze