Ławrow: Rosja i Katar skoordynują działania na rynku gazu

4 sierpnia 2015, 16:45
Energetyka24
Energetyka24

Siergiej Ławrow poinformował podczas wizyty w Katarze, że Moskwa i Doha będą wzajemnie koordynować swoje poczynania w sektorze energetycznym – zwłaszcza  w odniesieniu do rynku gazu. Wyraził również zadowolenie z faktu zainteresowania katarskich funduszy inwestycyjnych aktywnością na terytorium Rosji.

"Wyniki negocjacji potwierdzają dążenie obydwu krajów do budowania współpracy w różnych sferach. Chcemy zintensyfikować kontakty w dziedzinie bezpieczeństwa, egzekwowania prawa i finansów. Jesteśmy również zdeterminowani, ażeby skoordynować nasze działania na rynku gazu – zarówno w formacie bilateralnym, jak i szerzej, na forum krajów eksportujących ,,błękitne paliwo” – oświadczył Ławrow po spotkaniu z Chalidem al-Attiją, szefem katarskiego ministerstwa spraw zagranicznych.

Rosjanin dodał również, że dotychczasowa współpraca spełnia pokładane w niej oczekiwania.

(JK)

Energetyka24
Energetyka24
KomentarzeLiczba komentarzy: 3
Realpolitik
wtorek, 4 sierpnia 2015, 23:42

Od dawna pisałem i tłumaczyłem rusofobom, że w ramach "uniezależnienia" będziemy kupować rosyjski gaz z zagranicznym pośrednictwem, płacąc prowizję zagranicznemu pośrednikowi a cały świat będzie szydził z polskiej głupoty (tak jak szydzi z zawetowania Jamalu II przez Polskę), tylko że do zakutych rusofobicznych pał to nie trafia. Finlandia ma tyle samo co Polska albo więcej powodów by nie lubić Rosji ale 97% gazu kupuje w Rosji i sobie to chwali, choć graniczy z Norwegią i mogłaby brać z Norwegii, ale byłoby drożej. Oczywiście Rusofoby wierzą, że norweski gaz jest tańszy. Pisałem też (i wycięła to cenzura Defence24) że UE zgodzi się na podwojenie przepustowości Gazociągu Północnego i co mamy ostatnio w polskich mediach: "niemiecka firma wymierza Polsce gazowy cios w plecy"...

morgul
wtorek, 4 sierpnia 2015, 18:56

niech się Ławrow gazu nawdycha wreszcie bo patrzeć na tego typa nie mogę :(

fx
wtorek, 4 sierpnia 2015, 18:12

Goryl Rosji już nie ma wy debile z KGB rozwaliliście ruska gospodarkę a Gazprom jest BANKRUTEM.

Tweets Energetyka24