Reklama

Górnictwo

KWK "Brzeszcze" ma nowego właściciela

Od 1 stycznia 2016 KWK „Brzeszcze” ma nowego właściciela. Tuż przed Nowym Rokiem, 31 grudnia 2015, Spółka Restrukturyzacji Kopalń oraz spółka Nowe Brzeszcze Grupa TAURON zawarły umowę obejmującą sprzedaż zakładu.

Zawarcie umowy sprzedaży to podsumowanie prac jakie rozpoczęły się 4 maja tego roku, kiedy to zarządy Kompanii Węglowej S.A. oraz Spółki Restrukturyzacji Kopalń podpisały umowę nieodpłatnego zbycia do SRK kopalni Brzeszcze. Zadaniem SRK było znalezienie inwestora, który zapewni dalszy byt i rozwój kopalni i zabezpieczy interesy załogi.

W rezultacie wielu trudnych działań i negocjacji 19 października 2015 r. podpisana została umowa przedwstępna, która dzisiaj została sfinalizowana. Przedmiotem umowy sprzedaży jest nabycie przez NBGT oznaczonej części Zakładu Górniczego w Brzeszczach jako zorganizowanej części przedsiębiorstwa, w skład której wchodzą składniki materialne i niematerialne wykorzystywane do wydobycia, produkcji i zbywania węgla oraz metanu za cenę 1 zł.

Ze względu na konieczność zagwarantowania prawidłowej działalności kopalni, w odrębnych umowach określone zostały zasady i zakres świadczenia usług wzajemnych m.in. w zakresie wentylacji zakładu górniczego w Brzeszczach.

Zobacz także: Wiceminister energii: Nie zamierzamy zamykać kopalń

Zobacz także: EDF nie przedłuży umowy z Jastrzębską Spółką Węglową

Reklama

Komentarze

    Reklama