• Partner główny
    Logo Orlen

Elektromobilność

Kurtyka: Resort wesprze promocję carsharingu w Polsce

Fot. me.gov.pl
Fot. me.gov.pl

Wiceminister Michał Kurtyka zapewnił podczas zorganizowanych przez Ministerstwo Energii i Urząd Miasta Gdyni warsztatów dot. promocji usługi car-sharingu w polskich miastach o wsparciu dla rozwoju elektromobilności ze strony polskiego rządu. Kurtyka zapowiedział, że w opracowywanej obecnie ustawie o elektromobilności i paliwach alternatywnych zostaną uwzględnione zachęty umożliwiające popularyzację tej inicjatywy.

Wicemnister energii Michał Kurtyka który podczas otwarcia warsztatów połączył się z uczestnikami przez internet podkreślił, że car-sharing wpisuje się w strategię dotyczącą rozwoju elektromobilności w naszym kraju, dlatego też resort chce wspierać jednostki samorządowe we wdrożeniu tego rozwiązania. „Wraz z zaproponowanym przez ME Planem Rozwoju Elektromobilności, rozwój alternatywnych form transportu zyskał wsparcie administracji państwowej. Plan stwarza przestrzeń dla rozwoju rynku car-sharingu w naszym kraju, zwłaszcza w połączeniu z preferencyjnymi możliwościami parkowania w centrach miast – zaznaczył. - Dodatkowe zachęty, które umożliwią popularyzację tego modelu biznesowego planujemy umieścić także w ustawie o elektromobilności i paliwach alternatywnych, nad którą obecnie pracujemy” – dodał.

Zobacz także: ,,Prototyp elektroauta gotowy w 2018 roku”, czyli polska droga do elektromobilności [RELACJA]

Wiceminister Kurtyka zwrócił uwagę, że na rozwoju car-sharingu skorzystają przede wszystkim pasażerowie i kierowcy. „Car-sharing zapewnia swobodny dostęp do sieci pojazdów, z której można korzystać w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Jest to idealne rozwiązanie dla osób, które nie mają własnego samochodu, ale od czasu do czasu potrzebują auta, chcą wspierać poprawę środowiska naturalnego, potrafią korzystać z nowoczesnych rozwiązań lub też szukają sposobów, aby znacznie zmniejszyć wydatki na komunikację” – powiedział.

Zobacz także: Elektromobliność a polityka, czyli co tak naprawdę napędza elektroauta? [ANALIZA]

Zobacz także: Wiceprezes PGE: Realizujemy elektromobilność pod kątem potrzeb samorządów

kn/ME

Komentarze