Reklama

Gaz

Kowal: zaskakująca skuteczność koalicji przeciwko Nord Stream 2

W komentarzu dla Energetyka24.com Paweł Kowal twierdzi, że pozytywna decyzja Komisji Europejskiej w sprawie realizacji Nord Stream 2 raczej szybko nie zapadnie. Jest to efekt skutecznych działań państw Europy Środkowej, która dla zwolenników budowy gazociągu jest dosyć zaskakująca.

„Nie podzielam rosyjskich przypuszczeń dotyczących tego, że decyzja Komisji Europejskiej w sprawie Nord Stream 2 zapadnie wkrótce. Na ten moment Komisja zbiera informacje” – powiedział Paweł Kowal.

„Pozytywnym zaskoczeniem jest to, że powstał dość mocny front politycznej walki z Nord Stream 2. Front ten może zaskakiwać zwolenników budowy gazociągu. Zaskakiwać może fakt, że państwa środkowoeuropejskie się porozumiały. Ponadto przygotowały one argumentację prawno-polityczną dotyczącą relacji między gazociągiem a Unią Energetyczną, ale także między gazociągiem, a innymi zasadami Unii Europejskiej jak przepisy dotyczące ochrony konkurencji” – dodał ekspert.

„Co więcej udało się pozyskać poparcie wśród parlamentarzystów z różnych frakcji: konserwatystów, zielonych, chadeków. Sam jestem zaskoczony, że udało się stworzyć taką masę krytyczną, która nawet jeżeli nie powstrzyma Nord Stream 2 to uniemożliwi szybką realizację tej inwestycji” – zakończył swoją wypowiedź Paweł Kowal.

Zobacz także: Miliony euro na atomową współpracę Grupy Wyszehradzkiej

Zobacz także: „Zieloni” sojusznikiem Polski w walce z Nord Stream 2

Reklama

Komentarze

    Reklama