Koronawirus: KGHM sprowadza na pomoc Dreamlinera wypełnionego sprzętem medycznym

25 marca 2020, 13:40
the-plane-3352696_1920
Fot. Pixabay
Energetyka24
Energetyka24

W czwartek 26 marca o godz. 13.40 wyląduje na warszawskim lotnisku Okęcie specjalny samolot ze sprzętem medycznym zakupionym ze środków KGHM Polska Miedź S.A. Ładunek zawiera sprzęt o wartości 5,5 mln dolarów USD, który przeznaczony zostanie do walki ze skutkami pandemii.

Zakup został sfinansowany w całości ze środków własnych KGHM Polska Miedź S.A. W ładowniach Dreamlinera z floty LOT, który dziś wyleci z Chin, znajdzie się między innymi: blisko 20 nowoczesnych respiratorów medycznych, 100 tysięcy sztuk kombinezonów, 500 tysięcy maseczek ochronnych oraz 200 tysięcy par gogli medycznych. W tej chwili trwają ostatnie procedury związane z odprawą celną.

Sprzęt, który docelowo trafić ma do szpitali, przychodni oraz placówek innych służb sanitarnych, zostanie przekazany do dyspozycji władz państwowych, które będą decydować o jego dokładnym przeznaczeniu.

– To nasz moralny obowiązek jako spółki Skarbu Państwa, by pomagać w takim zakresie jak to dla nas możliwe i dzielić się pomocą z polskim społeczeństwem – powiedział Prezes Zarządu KGHM Polska Miedź S.A. Marcin Chludziński – Wszyscy przeżywamy trudne chwile i musimy się wspierać. W naszej firmie mamy zasadę, że nigdy nikogo nie zostawiamy bez pomocy. W obecnej sytuacji dotyczy to wszystkich Polaków.

 Prezes KGHM Polska Miedź S.A. dodał, że na pewno nie jest to ostatni transport z pomocą medyczną. – Będziemy organizować kolejne transporty sprzętu, który służyć będzie zwalczaniu skutków tej strasznej epidemii – podkreślił prezes Chludziński – Mam nadzieję, że już wkrótce będę miał kolejne dobre informacje.

jw/KGHM

Energetyka24
Energetyka24
KomentarzeLiczba komentarzy: 18
Vincent
piątek, 27 marca 2020, 18:06

Dlatego tak ważne jest posiadanie silnej spółki należącej do Państwa. Prywatne firmy robią po prostu byznes. Może teraz to zrozumiecie.

Anonim
piątek, 27 marca 2020, 15:58

KGHM Polska Miedź to ogromna pomoc z waszej strony i myślę,że służba zdrowia to doceni.

ame
czwartek, 26 marca 2020, 14:16

Maski chirurgiczne FFP3 powinny być natychmiast rozprowadzone dla wszystkich KASJERÓW i SPRZEDAWCÓW W SKLEPACH SPOŻYWCZYCH. W dużym mieście w takiej biedronce ten kasjer ma kontakt na 1 metr z conajmniej setką ludzi dziennie. Niech jakiś minister pójdzie dziś do jakiejś biedry i zobaczy co się dzieje. Nie zatrzymacie Koronawirusa w PL rozprowadzając maski tylko w szpitalach. Nawołują w TV do noszenia masek - A NIGDZIE NIE MA DOSTĘPNYCH !!! Wszystko zagarnia rząd, nie ma masek w aptekach i nie ma w internecie dla zwykłych obywateli !!! Ludzie szyją i sprzedają jakieś badziewia bawełniane, co to chronią tyle co chustka czy szalik. Ludzie na ulicach noszą jakieś maski budowlane, które chronią przed wełną mineralną, ale nie przed koronawirusem !!! Nadchodzi wielka masakra do PL, bo kraje z służbą zdrowia na 100 razy wyższym poziomie nie dały sobie rady . Teraz wszystko w rekach polityków, dyplomacji i biznesmenów. Musi pojawić się kilka milionów masek FFP3 w Polsce, żeby uratować nadciagającą smierć tysięcy ludzi.

Andrzej
czwartek, 26 marca 2020, 10:18

Dziekujemy

Janka
czwartek, 26 marca 2020, 08:48

Szkoda ze Kghm nie dba tak o swoich pracowników i ich rodziny....

czwartek, 26 marca 2020, 18:53

Prawda...

czwartek, 26 marca 2020, 14:47

Prawda!!!

Wstyd
czwartek, 26 marca 2020, 12:02

Właśnie to zrobił. W tej chwili właśnie to zrobił. Widzę że świat kończy się tylko na waszej wypłacie

Tweets Energetyka24