Reklama

Wiadomości

Zakaz prywatnych odrzutowców w UE?

Zdjęcie ilustracyjne
Fot. Unsplash.com

Minister transportu Clément Beaune powiedział, że jest gotów umieścić zakaz lotów prywatnymi odrzutowcami na agendzie europejskiego spotkania ministrów transportu w październiku.

Nad Loarą mocnym echem odbiły się rewelacje dotyczące emisji z prywatnych odrzutowców bogatych Francuzów.

Beaune, były minister ds. europejskich, wyjaśnił w wywiadzie dla "Le Parisien", że UE musi działać w tej sprawie jako jedność, aby zapewnić, że wszyscy "będą mieli te same zasady". Zamierza on dodać tę sprawę do porządku obrad następnego spotkania europejskich ministrów transportu w październiku. Nieformalne spotkanie ministrów transportu jest obecnie przewidziane na 20-21 października 2022 roku w Pradze.

Czytaj też

Beaune powiedział, że jest gotowy "działać i regulować loty prywatnych odrzutowców" nawet jeśli całkowity zakaz nie będzie wchodził w grę.

W ostatnich tygodniach rozkwitło kilka kont na Twitterze, których celem jest śledzenie lotów prywatnych odrzutowców francuskich miliarderów. Wiodące konto "I Fly Bernard", o francuskim miliarderze i prezesie LVMH Bernardzie Arnault, stara się upublicznić "ekobójczy styl życia" najbogatszych Francuzów. W piątek ujawniono, że prywatny odrzutowiec Bolloré Group wykonał trzy loty tego samego dnia, wypuszczając do atmosfery 22 tony CO2, czyli średnią emisję samochodu w ciągu 10 lat.

Komentarze (1)

  1. as123

    Ze względów praktycznych prawie wszystkie tego typu samoloty należą do firm .