Reklama

Wiadomości

Szydło: Zielony Ład jest do kosza. Po to idziemy do Brukseli

Beata Szydło
Beata Szydło
Autor. https://multimedia.europarl.europa.eu/

Była premier Beata Szydło powiedziała, że Prawo i Sprawiedliwość idzie do Parlamentu Europejskiego, aby odsunąć od władzy tych, którzy wpędzili Europę w takie problemy, jak Zielony Ład. „Idziemy, by dać im czerwoną kartkę. Zielony Ład jest do kosza” - podkreśliła.

Reklama

W środę była premier Beata Szydło na konferencji prasowej we Wrocławiu podkreśliła, że Prawo i Sprawiedliwość idzie do Parlamentu Europejskiego, by odsunąć od władzy tych, którzy wpędzili Europę w takie problemy, jak Zielony Ład. „Ten projekt - Zielony Ład jest bardzo zły i trzeba go wyrzucić do kosza. My mówimy bardzo wyraźnie: idziemy do Parlamentu Europejskiego, aby dać czerwoną kartkę i odsunąć od władzy tych, którzy wpędzili Europę w takie problemy, tym, którzy są przeciwko Europejczykom” - powiedziała Szydło.

Reklama

Jej zdaniem, tworzą oni obecnie programy, które hamują rozwój Unii Europejskiej i w ten sposób narażają nas wszystkich na brak poczucia bezpieczeństwa.

„A to jest ta ekipa, której kolegami i mocodawcami są mocodawcy z obecnego rządu polskiego również. Czas na to, aby w Unii Europejskiej zaczęli rządzić ludzie myślący pragmatycznie, rozsądnie. Unia Europejska nie jest dla biurokratów europejskich, ale jest dla Europejczyków. Natomiast biurokraci mają tworzyć prawo, które Europejczykom i Unii Europejskiej służy” - powiedziała Szydło.

Reklama
YouTube cover video

B. premier zachęcała do pójścia na wybory europejskie 9 czerwca i oddania głosu na kandydatów Prawa i Sprawiedliwości.

„Nie mogłam nie przyjechać dziś do Wrocławia i na Dolny Śląsk, skoro kandydują z tego okręgu osoby, które były ministrami w moim rządzie: pani minister Anna Zalewska i pani minister Beata Kempa oraz kolejny minister rządów Prawa i Sprawiedliwości - minister Michał Dworczyk. Bardzo dobra ekipa.(…) Wiem doskonale, jak potrafią skutecznie działać na rzecz ludzi i to jest najistotniejsze” - powiedział Szydło.

Wybory do Parlamentu Europejskiego w Polsce odbędą się 9 czerwca, kiedy wybieranych będzie 53 posłów.

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama