Reklama

Wiadomości

Meksyk: brakuje wody dla mieszkańców. Protestują wszyscy, nawet policja

mexico
Autor. Esparta Palma/Flickr/CC BY 2.0

Susza i fala upałów w Meksyku, które w wielu miastach kraju znacznie przekraczają 40 stopni Celsjusza i spowodowały brak wody w domach w centralnych dzielnicach stolicy kraju, doprowadziły w tych dniach do protestów ludności.

Reklama

Jak podała agencja Associated Press, w stolicy Meksyku wzięli w nich w czwartek udział również liczni policjanci, którzy przyłączyli się do tłumu demonstrantów blokujących ulice w śródmieściu na znak protestu przeciwko bezradności władz miejskich wobec przerw w dostawach wody.

Reklama

Policjanci wraz z innymi mieszkańcami stolicy zablokowali sześć pasów ruchu na jednej z centralnych arterii miasta. Skarżyli się, że w komisariatach i koszarach również zabrakło wody „nawet w toaletach”.

Czytaj też

Demonstranci trzymając się za ręce tworzą „łańcuchy ludzkie” i blokują ulice aby w ten sposób skłonić administrację stolicy do działania.

Reklama

Wobec utrzymującego się od długiego czasu braku opadów, spowodowanego zmianami klimatycznymi, zamożniejsze dzielnice meksykańskiej stolicy są zaopatrywane w wodę przez prywatne samochody-cysterny.

Podobnie dzieje się w wielu innych rejonach kraju, w których wobec niskiego stanu wody w naturalnych i sztucznych zbiornikach dochodzi do wielogodzinnych wyłączeń.

Prawie 40 procent naturalnych i sztucznych zbiorników wody w Meksyku wypełnionych jest obecnie zaledwie w połowie lub tylko w jednej piątej.

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama