Reklama

Wiadomości

#Faktyoklimacie: Pierwszy w Polsce chatbot klimatyczny!

Autor. Pixabay

Z przyjemnością chcielibyśmy poinformować, że zakończyliśmy testy pilotażowej wersji chatbota klimatycznego. Nasz wirtualny asystent przeszedł szereg zmian, dzięki którym lepiej odpowiada na potrzeby użytkowników i użytkowniczek.

Reklama

Chatbot klimatyczny jest dostępny na stronie www.faktyoklimacie.pl. Jest narzędziem, którego celem jest przeciwdziałanie dezinformacji klimatycznej.

Reklama

Umożliwia on automatyzację weryfikacji informacji, promuje wiarygodne źródła wiedzy o zmianie klimatu oraz edukację klimatyczną. Powstał przy współpracy Stowarzyszenia Demagog wraz z Crazy Nauką i Energetyką24 (Grupa Defence24). Funkcjonalności narzędzia pozwalają na odpytywanie go o podstawowe informacje o klimacie i mity klimatyczne, korzystnie z quizu, generowanie losowych ciekawostek czy zapis do newslettera.

"Chatbot klimatyczny jest naszą odpowiedzią na zjawisko dezinformacji klimatycznej. Stojąc w obliczu globalnego kryzysu, musimy opierać się na zweryfikowanych i wiarygodnych źródłach informacji. Niestety negowanie samego zjawiska zmiany klimatu, jego skutków oraz próby opóźniania mitygacji i transformacji energetycznej są wciąż obecne w debacie publicznej. Z tego powodu stworzyliśmy wirtualnego asystenta, z pomocą którego sięgnięcie po rzetelne źródła wiedzy o kimacie, jest jeszcze prostsze" - Małgorzata Kilian, prezeska Stowarzyszenia Demagog.

Reklama

Zachęcamy również do odtworzenia i dzielenia się animacją: Animacja: chatbot klimatyczny .

Projekt #Faktyoklimacie finansowany jest ze środków IFCN i Mety w ramach grantu The Climate Misinformation Grant Program.

Demagog/materiał sponsorowany

Reklama

Komentarze

    Reklama