Reklama

Klimat

W Sejmie powstały zielone zespoły parlamentarne

Fot.: Sejm RP
Fot.: Sejm RP

W Sejmie powołano do życia cztery zespoły parlamentarne zajmujące się zagadnieniami klimatycznymi. W jednym z nich zasiadają posłowie PiS, w pozostałych - opozycja.

W Sejmie IX kadencji powstały cztery zespoły parlamentarne, których prace skupione będą wokół ochrony klimatu. Należą do nich: Parlamentarny Zespół do spraw Zielonego Paktu dla Polski, Parlamentarny Zespół Antysmogowy, Parlamentarny Zespół ds. Środowiska, Energii i Klimatu oraz Parlamentarny Zespół ds. Gospodarki Odpadami, Recyklingu i Rozwoju Gospodarki Cieplnej "Ciepło 2.0".

Pierwsze trzy z nich zostały powołane przez posłów opozycji. W zespole ds. Zielonego Paktu dla Polski zasiadają wyłącznie posłowie Lewicy, w zespole antysmogowym posłowie Koalicji Obywatelskiej oraz Lewicy, a w zespole ds. środowiska, energii i klimatu posłowie Koalicji Obywatelskiej oraz po jednym pośle z Konfederacji i Lewicy.

W Parlamentarnym Zespole ds. Gospodarki Odpadami, Recyklingu i Rozwoju Gospodarki Cieplnej "Ciepło 2.0" z kolei zasiadają wyłącznie posłowie Prawa i Sprawiedliwości.

Reklama

Komentarze

    Reklama