Reklama

Klimat

Trzaskowski: koszt gospodarowania odpadami rośnie lawinowo

Fot. Pixabay
Fot. Pixabay

Niestety, koszt gospodarowania odpadami w Warszawie, jak również we wszystkich gminach ościennych i w całej Polsce, rośnie lawinowo – mówił w czwartek prezydent stolicy Rafał Trzaskowski, pytany, z czego wynikają zmiany w budżecie miasta na 2020 r. zakładające wzrost wydatków przeznaczonych na ten cel.

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski podczas czwartkowej konferencji prasowej był pytany o przegłosowane podczas czwartkowej sesji rady miasta zmiany budżetowe na 2020 r. Zmiana zakłada m.in. wzrost wydatków na gospodarkę odpadów z 1 mld do 1 700 mld.

Prezydent stolicy dopytywany, z czego wynikają takie zmiany, powiedział, że były robione przetargi i niestety koszt gospodarowania odpadami w Warszawie, jak również we wszystkich gminach ościennych i w całej Polsce, rośnie lawinowo.

"To wynika ze zmian ustawowych, to wynika z olbrzymiego wolumenu eksportu śmieci z zagranicy" – wskazał Trzaskowski. "Niestety, te przepisy, które rząd przyjął, kompletnie rozregulowały rynek i doprowadzają do tego, że te ceny rosną w olbrzymim tempie" – wyjaśnił. "Stąd konieczność tych dostosowań" – dodał. 

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze (1)

  1. Lupi

    Sprawa dla ABW - szczególnie w Warszawie...

Reklama