Reklama

Klimat

Ministerstwo Środowiska: trwają przygotowania do COP24

Fot.: Ministerstwo Środowiska
Fot.: Ministerstwo Środowiska

W Ministerstwie Środowiska odbyło się kolejne międzyresortowe spotkanie zespołu ds. organizacji Konferencji COP24 z udziałem ministra Henryka Kowalczyka. Jego głównym tematem były najważniejsze kwestie związane z organizacją szczytu, w tym te dotyczące bezpieczeństwa i transportu.

W spotkaniu wzięli udział także: Pełnomocnik Ministra ds. Organizacji COP24 Rafał Bochenek, wiceminister spraw zagranicznych Piotr Wawrzyk, wiceprezydent Katowic Mariusz Skiba oraz przedstawiciele służb zaangażowanych w organizację szczytu.

Otwierając spotkanie, minister Henryk Kowalczyk podkreślił:

„Wydarzenia towarzyszące COP24 rozpoczną się już w październiku. Swoistym preludium szczytu ma być tzw. Pre-COP, w którym wezmą udział ministrowie środowiska z kilkudziesięciu krajów świata”.

W tygodniu poprzedzającym Konferencję zaplanowano również serię spotkań przedsesyjnych, które odbędą się w tym samym miejscu w Katowicach.

W trakcie spotkania Pełnomocnik Ministra ds. Organizacji COP24 Rafał Bochenek przedstawił informacje na temat misji technicznej, w której wzięli udział m.in przedstawiciele Sekretariatu UNFCCC, Ministerstwa Spraw Zagranicznych, służb mundurowych RP i miasta Katowice.

„Pracujemy nad tym aby zarówno transport, jak i zakwaterowanie były na najwyższym poziomie. Dotychczasowa współpraca z miastem Katowice przebiega bardzo pomyślnie” – powiedział Rafał Bochenek.

Na potrzeby konferencji zabezpieczono miejsca noclegowe w Katowicach, pozostałych miastach Metropolii Śląsko-Zagłębiowskiej oraz w Krakowie. Dotychczas spośród całej puli noclegów oferowanych przez operatora, zarezerwowano ok. 3500 miejsc hotelowych. Szacuje się, że ok. 1500 miejsc dla uczestników zostało zarezerwowanych poza systemem.

MZ / PAP

Reklama

Komentarze

    Reklama