Reklama

Klimat

Gróbarczyk: wody pitnej nie zabraknie, ale trzeba ją oszczędzać

Fot. Flickr/Kancelaria Premiera
Fot. Flickr/Kancelaria Premiera

Wody pitnej w Polsce nie zabraknie, ale trzeba ją oszczędzać - powiedział w poniedziałek minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk.

"Globalnie nie zabraknie nam wody (pitnej - przyp.red.) ponieważ poziom wód gruntowych jest na przyzwoitym poziomie. Nasze badania wskazują jednoznacznie, utrzymuje się on na średnim poziomie. Mówię o wodach głębinowych" - powiedział minister w RMF FM.

Gróbarczyk zaznaczył jednocześnie, że należy wodę oszczędzać. "Woda nie może być marnotrawiona, ale nie może być luksusem i stanowić znaczącej części w budżecie domowym" - podkreślił szef resortu gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej.

Minister powiedział też, że obecna sytuacja hydrologiczna nie zaskoczyła resortu, gdyż już na początku tego roku informował on, że w roku 2020 w Polsce może dość do suszy.

Gróbarczyk poinformował też, że resort prowadzi wszelkie możliwe działania, aby przeciwdziałać suszy. "Już uruchomiono przetargi, trwają w poszczególnych dyrekcjach Wód Polskich, na budowę dodatkowych jazów" - dodał.

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama