Reklama

Klimat

Dziś policja prowadzi akcję "Smog" - sprawdza wady pojazdów, mające wpływ na ekologię

Fot.: krakow.pl
Fot.: krakow.pl

Dziś w godzinach 6-22 policja prowadzi na drogach ogólnopolską akcję „Smog”, która polega na ujawnianiu wad technicznych samochodów, mających wpływ na ekologię.

Badania samochodów - jak uściślił w rozmowie z PAP Radosław Kobryś z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji - dotyczą kilku zagadnień. "Oprócz tego, z czym się kojarzy nazwa, czyli badania układu spalinowego, układu wydechowego, mamy urządzenia, które mierzą, czy spaliny są zgodne z przepisami czy nie, bo - jak dodał policjant - wszelkiego rodzaju wycieki płynów, bądź zbyt głośna praca układu wydechowego też mają wpływ na ekologię".

"Jest to akcja, która w harmonogramie krajowym jest zaplanowana na początku roku. Na drogach pracuje ok. 5 tys. policjantów. Cały sprzęt, który służy do sprawdzania stanu technicznego pojazdów, wyjeżdża na drogi w godzinach 6-22".

Akcja polega na tym, że policjant typuje samochód, zatrzymuje do kontroli i weryfikuje stan techniczny pojazdu. Jak podkreślił Kobryś, to są wzmożone działania, bo tego typu badania prowadzone są codziennie.

W tym roku podczas siedmiu akcji, czyli do lipca, zatrzymanych zostało prawie 8 tys. dowodów rejestracyjnych. Akcja prowadzona jest raz w miesiącu.

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama