Reklama

Klimat

Duda: We wtorek wniosek o zawieszenie opłat w ramach EU ETS

Fot. Pixabay
Fot. Pixabay

NSZZ „Solidarność” zamierza w najbliższy wtorek wysłać do Komisji Europejskiej wniosek o zawieszenie opłat pobieranych w ramach EU ETS - poinformował przewodniczący związku.

„To miliardy złotych, które dzisiaj potrzebne są polskiej, ale i unijnej gospodarce. To również gwarancja niepodnoszenia cen energii dla odbiorców indywidualnych, którzy z powodu obniżenia zarobków, lub nawet z powodu utraty pracy mogą nie być w stanie płacić wyższych rachunków za prąd” - mówi Piotr Duda, cytowany przez tysol.pl.

„Droższy prąd oznacza również wyższe ceny w sklepach. Dlatego jako NSZZ „Solidarność” podjęliśmy decyzję o złożeniu takiego wniosku do Komisji Europejskiej” - dodaje.

W tym kontekście warto odnotować, że w miniony wtorek wiceminister Janusz Kowalski podniósł postulat reformy / zawieszenia funkcjonowania EU ETS. W jego opinii dzięki temu „spadłyby ceny za prąd, miliony Polaków realnie odczułoby ulgę w portfelach, a polska elektroenergetyka znowu stałaby się rentowna i mogłaby inwestować w swój rozwój”.

Reklama

Komentarze

    Reklama