Reklama

Klimat

Kanclerz Scholz wzywa aktywistów klimatycznych do zakończenia strajku głodowego

Fot. twitter.com/@CharlotteMinka
Fot. twitter.com/@CharlotteMinka

Kandydat socjaldemokratycznej partii SPD na kanclerza Niemiec Olaf Scholz wezwał protestujących w Berlinie aktywistów klimatycznych do zakończenia strajku głodowego. „Nie narażajcie swego życia. Zakończcie strajk głodowy” - powiedział Scholz we wtorek na wiecu wyborczym w Soltau w Dolnej Saksonii.

Jak informuje agencja dpa, "wcześniej rozwścieczony mężczyzna próbował szturmować scenę. Inny demonstrant głośno zabrał głos z widowni i zażądał, by wicekanclerz odpowiedział aktywistom".

Scholz podkreślił, że dwójka innych czołowych kandydatów na kanclerza, Annalena Baerbock (Zieloni) i Armin Laschet (CDU), oraz on sam zaproponowali, że po niedzielnych wyborach do Bundestagu indywidualnie porozmawiają ze strajkującymi.

Również Kościół Ewangelicki w Niemczech (EKD) wezwał berlińskich aktywistów klimatycznych do zakończenia strajku głodowego. Przewodniczący rady EKD Heinrich Bedford-Strohm w wywiadzie dla "Neue Osnabruecker Zeitung" powiedział: "Gorąco apeluję do nich, aby zaczęli znowu jeść".

Grupa młodych ludzi rozpoczęła 30 sierpnia strajk głodowy w parku w pobliżu Reichstagu. Oprócz publicznej dyskusji z kandydatami na kanclerza jeszcze przed wyborami, domagają się oni utworzenia rady obywatelskiej do spraw ochrony klimatu. W poniedziałek dwóch uczestników zapowiedziało, że odmówią także picia, jeśli rozmowa z kandydatami nie odbędzie się w najbliższy czwartek.

Reklama
Reklama
Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama