Reklama

Gaz

Kanadyjska ropa i gaz w centrum zainteresowań prezydenta Dudy

Podczas swojej wizyty w Kanadzie prezydent Andrzej Duda spotkał się z Matthew J. Rees’em prezesem Orlen Upstream Canada. Rozmowa miała miejsce w ambasadzie RP w Ottawie.

Kanadyjski podmiot Grupy Orlen operuje w prowincji Alberata. Własne zasoby węglowodorów na kanadyjskim terytorium spółka szacuje na około 89 mln boe. 

Warto przypomnieć, że dzięki akwizycji firmy Kicking Horse Energy we wschodniej Kanadzie Orlen pozyskał udziały (11%) w lokalnym projekcie terminala LNG. Chodzi o gazoport „Goldboro”, który ma być zlokalizowany w kanadyjskiej prowincji Nowa Szkocja (to jeden z najbardziej wysuniętych na wschód obszarów kraju). Polskie władze nie ukrywają, że są zainteresowane importem LNG z tej instalacji.

W kwietniu sekretarz stanu Piotr Naimski był w Waszyngtonie jednym z uczestników konferencji „US LNG Exports and European Energy Security Conference”. Wiele wskazuje na to, że w czasie wizyty za oceanem polityk odbył także rozmowy w zdecydowanie węższym gronie, dotyczące eksportu amerykańskiego gazu do Polski.

Zobacz także: Naimski w Waszyngtonie. Amerykańskie LNG dotrze do Świnoujścia?

 

 

 

Reklama

Komentarze

    Reklama