Jasiński: państwo nadal może odzyskać miliardy z paliwowej szarej strefy

5 czerwca 2017, 15:01
Fot. Energetyka24

Prezes PKN Orlen Wojciech Jasiński stwierdził, że dalsze zmniejszanie szarej strefy w sektorze paliwowym może zwiększyć zyski Skarbu Państwa o kolejne miliardy złotych.

O sytuacji na rynku paliw Jasiński mówił w wywiadzie dla tygodnika wSieci. Zauważył, że rządowa kampania przeciwko szarej strefie w tym sektorze przełożyła się na zwiększenie zysków Orlenu. ,,Mamy się czym pochwalić. Oczywiście spory wpływ na nasz sukces miał pakiet paliwowy, dzięki któremu rząd zablokował dużą część nielegalnego importu paliw, ale też potrafiliśmy tę dobrą sytuację wykorzystać. Staramy się również wspierać państwowe służby w egzekwowaniu prawa dotyczącego naszej branży. Kilka dni temu PKN Orlen przekazał służbom celnym dwa świetnie wyposażone mobilne laboratoria do badania jakości paliw i produktów ropopochodnych, które pozwolą badać import i tranzyt paliw już na przejściach granicznych” - powiedział Jasiński.

Prezes Orlenu stwierdził też, że dalsza walka z nieuczciwymi sprzedawcami paliwa jest potrzebna i może przynieść państwu duże zyski. ,,Dzięki walce z przemytem i fałszerstwami notujemy bardzo duży wzrost sprzedaży paliw. Chcę podkreślić, że naszym zdaniem wciąż jeszcze są znaczne rezerwy w tej sferze. Jak wielkie - nie wiem, ale mam przekonanie, że może być jeszcze lepiej. Mówimy o miliardach złotych już odzyskanych przez państwo i miliardach do odzyskania. Na pewno warto o to powalczyć” – powiedział.

Zobacz także: Prezes Orlenu: mamy duże ambicje w przemyśle chemicznym

Jasiński mówił też o dostawach ropy dla Orlenu. ,,Ropy rosyjskiej jest w naszym przerobie najwięcej. Kupujemy już jednak na podstawie formalnego kontraktu, a więc nie incydentalnie, mamy również ropę od Saudi Aramco, narodowego eksportera Arabii Saudyjskiej” – zauważył.

Energetyka24
Energetyka24
KomentarzeLiczba komentarzy: 1
Boczek
wtorek, 6 czerwca 2017, 22:21

A jak odzyskamy Panie Jasiński miliardy, które straciliśmy dzięki najdroższemu gazowi na świecie który Pan zamówił w 2006 roku w Rosji?

Tweets Energetyka24