• Partner główny
    Logo Orlen

Ropa

Integracja PERN i OLPP: blisko 2 mld złotych na inwestycje

Fot. www.pern.com.pl
Fot. www.pern.com.pl

Prawie 2 mld zł na inwestycje w bezpieczeństwo energetyczne Polski w ciągu najbliższych 4  lat – taką kwotę będzie mogła zainwestować spółka PERN, regionalny lider logistyki surowcowej po strategicznym połączeniu z OLPP - największym w Polsce przedsiębiorstwem w obszarze magazynowania paliw płynnych. 

Dzięki połączeniu obu spółek powstanie podmiot, który będzie zajmował się nie tylko przeładunkiem morskim ropy oraz jej transportem rurociągowym i magazynowaniem, ale także transportem rurociągowym paliw i ich magazynowaniem. Dla klientów będzie to oznaczało ułatwienie współpracy bo przy stole negocjacyjnym będą rozmawiali z jednym kontrahentem w sprawie całej palety rozwiązań, które do tej pory trzeba było uzgadniać odrębnie.

Integracja firm i dialog z załogą

Od 2007 roku w PERN kilkukrotnie były podejmowane próby połączenia z OLPP. Obecnie proces od strony formalnej jest już sfinalizowany – poza zgodą właściciela zapadły już także wszystkie potrzebne decyzje korporacyjne w obu spółkach. 

- Obecny zarząd PERN rozumie, że bez zaangażowania pracowników nie można przeprowadzić skutecznie tak złożonego projektu jak Integracja Spółek. Dlatego negocjacje z pracownikami traktujemy priorytetowo – podkreślił Rafał Miland, Wiceprezes PERN - Celem połączenia jest budowa nowego, silnego podmiotu, który będzie solidnym i stabilnym pracodawcą z szerokimi możliwościami rozwoju– dodał. Potwierdzeniem skutecznego dialogu jest zawarte Porozumienie Społeczne w PERN i zgoda Związków Zawodowych PERN na zmiany w Zakładowym Układzie Zbiorowym Pracy.

W związku z połączeniem, które wejdzie w życie 2 stycznia 2018 roku, pracownicy otrzymali gwarancje zatrudnienia. Poza tym uzgodniono : przekształcenie  dodatku za staż pracy w stały dodatek do wynagrodzenia zasadniczego; „wykup” nagrody jubileuszowej od wszystkich uprawnionych pracowników, na zasadach określonych w projekcie ZUZP; włączenie do wynagrodzenia zasadniczego 20% premii regulaminowej.  Zwiększono także budżet premiowy by promować efektywność.

pm/PERN

Zobacz także: Wiceprezes Milland o integracji PERN i OLPP

 

Komentarze