Reklama

Chemia

I Światowy Kongres Bezpieczeństwa Chemicznego w Polsce [PATRONAT]

  • Fot. Policja

Już 18-20 kwietnia w Kielcach odbędzie się Światowy Kongres Bezpieczeństwa Chemicznego. Jego celem jest umocnienie bezpieczeństwa chemicznego ponad podziałami politycznymi oraz współpraca w zakresie pokojowego korzystania z chemii. Patronem medialnym wydarzenia jest Energetyka24.com.  

W Kielcach spotkają się światowi potentaci. Udział potwierdziły departamenty rządowe USA ukazujące najlepsze praktyki oraz uczestnicy z Chin, Iranu, Ukrainy i państw afrykańskich, przedstawiający swoje potrzeby. Ponad 40 krajów w jednym miejscu. W trakcie 3 dni ponad 20 forów tematycznych(poświęconych m.in. bezpieczeństwu przemysłowemu, utylizacji substancji chemicznych, cyberbezpieczeństwu w przemyśle, transportowi chemikaliów, współpracy z krajami afrykańskimi oraz bezpieczeństwu chemicznemu Ukrainy, zintegrowanej ocenie oddziaływania na środowisko).

Jednym z ważniejszych zagadnień poruszanych podczas kongresu będzie sytuacja Afryki. Dynamiczny rozwój tego kontynentu to zarazem szansa dla regionu na poprawę warunków życia jego mieszkańców, jak i przyczyna nowych zagrożeń. Podczas I Światowego Kongresu Bezpieczeństwa Chemicznego, zaproszeni paneliści przeanalizują sytuację kontynentu w kontekście bezpieczeństwa chemicznego i wspólnie zastanowią się, jak je zwiększyć. 

Zobacz także: Prezes Grupy Azoty: Stawiamy na innowacje

Zobacz także: Roszady w radzie nadzorczej Grupy Azoty Puławy

Komentarze