Reklama

Wiadomości

Pokoje na „Pokoju”. Na terenach po kopalni w Rudzie Śląskiej powstaną mieszkania

Autor. Urząd Miasta Ruda Śląska / rudaslaska.pl

Rada miasta w Rudzie Śląskiej uchwaliła zmiany dotyczące planów zagospodarowania miasta. Zdecydowano, jaka przyszłość czeka tereny po Kopalni Węgla Kamiennego „Pokój”. Zgodnie z założeniami, obszar zostanie zrewitalizowany, powstaną tam m.in. bloki.

Kopalnia „Pokój”, która jest stopniowo likwidowana, znajduje się w samym centrum Rudy Śląskiej. Oficjalne zamknięcie nastąpi z ostatnim dniem 2024 r., a od lat trwały przygotowania związane z planem dla tego miejsca po wygaszeniu działalności kopalni.

Rada miasta Rudy Śląskiej uchwaliła zmiany w studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta. Zakłada on przeznaczenie terenów po KWK „Pokój” pod budownictwo mieszkaniowe i usługi.

Reklama

Jeszcze przed decyzją rady miasta, władze Rudy Śląskiej podpisały list intencyjny ze Spółką Restrukturyzacji Kopalń (właściciela nieruchomości) w sprawie zagospodarowania tych terenów. – Chcemy stworzyć tu miejsce dobre do życia, pracy i wypoczynku, z poszanowaniem naszego dziedzictwa poprzemysłowego – przekonywał prezydent miasta Michał Pierończyk, cytowany przez oficjalną stronę miasta.

Jak przekazano, tereny po kopalni liczą 65 hektarów i część istniejących budynków (jest ich razem 23) uda się w jakiś sposób zaadaptować.

Reklama
Reklama

Komentarze

    Reklama