Reklama

Górnictwo

Sierra Gorda otrzyma 200 mln dolarów kredytu z BGK

Fot. Pixabay
Fot. Pixabay

Sierra Gorda S.C.M podpisała umowę pożyczki z Bankiem Gospodarstwa Krajowego na wsparcie bieżącej działalności Sierra Gorda w związku z COVID-19 - poinformował KGHM w piątkowym komunikacie. Jak dodano kredyt ma mieć wartość 200 mln dolarów.

Spółka wyjaśniła, że pożyczka udzielona przez BGK zostanie przeznaczona na wsparcie bieżącej działalności Sierra Gorda w odpowiedzi na obecną sytuację makroekonomiczną wywołaną przez COVID-19. "Umowa pożyczki wejdzie w życie po spełnieniu formalnych warunków zawieszających" - dodano. 

KGHM poinformował, że pożyczka będzie zabezpieczona gwarancją wystawioną przez KGHM w wysokości 443 mln zł. 

"Wartość gwarancji udzielanej przez KGHM wynika z posiadanych udziałów w Sierra Gorda - 55 proc. udziałów oraz całkowitej kwoty kredytu 200 mln USD i wynosi 110 mln USD tj. 443 mln PLN wg średniego kursu NBP z dnia 28 maja 2020 r." - dodano. 

KGHM dodał, że jeżeli umowa pożyczki nie wejdzie w życie, to spółka poinformuje o tym fakcie odrębnym raportem bieżącym. 

Sierra Gorda to wspólne przedsięwzięcie, którego właścicielami są KGHM International (55 proc.) i spółki grupy Sumitomo (45 proc.). W chilijskiej kopalni wydobywana jest m.in. miedź oraz metale szlachetne. (PAP)

Reklama

Komentarze

    Reklama