Reklama

Górnictwo

Sasin: po epidemii potrzebny będzie bardzo mocny impuls gospodarczy

Fot. Twitter/KGHM
Fot. Twitter/KGHM

- Spółki skarbu państwa to jest dzisiaj narzędzie, które mamy, jako państwo, żeby zabezpieczać naszą polską gospodarkę przed skutkami tego kryzysu – mówił na konferencji prasowej wicepremier i minister aktywów państwowych Jacek Sasin.

Jacek Sasin podkreślił, że bardzo ważne jest, że firma kontynuuje produkcję. - KGHM dzięki działaniom zabezpieczającym pracowników przed chorobą osiągnął tyle, że normalnie pracuje, produkcji trwa, ilość absencji jest znikoma. Udało się również uniknąć zarażenia się koronawirusem wśród pracowników – zaznaczył polityk.

- Zachowanie produkcji jest ważne, ponieważ my musimy myśleć o tym, co przed nami. Co będzie w czasie, kiedy epidemia zostanie ograniczona, albo zażegnana. Wtedy potrzebny będzie bardzo mocny impuls gospodarczy. Wówczas firmy tj. KGHM mają szansę, powinny i mogą stać się kołem zamachowym tego, aby ta gospodarka stanęła na nogi – dodał. 

Minister wraz prezesem KGHM Marcinem Chludzińskim brali udział w konferencji prasowej poświęconej działaniom miedziowego giganta w zakresie walki z epidemią koronawirusa. 

Firma uruchomiła m.in. produkcję płynów antybakteryjnych oraz maseczek ochronnych. Materiały te KGHM będzie dostarczać w formie darowizny do szpitali, które zgłosiły ich deficyt.

Reklama

Komentarze

    Reklama