• Partner główny
    Logo Orlen

Górnictwo

Prezes KGHM dla E24: przyszłość hutnictwa to gospodarka obiegu zamkniętego

Fot. Energetyka24.com
Fot. Energetyka24.com

- Generalnie przyszłość hutnictwa w długiej perspektywie to jest coraz w coraz większej skali gospodarka obiegu zamkniętego, więc tutaj nie ma tego najwyższego pułapu, będziemy to robić jak najmocniej jeśli chodzi o to, co się może technologicznie wydarzyć w tej sprawie, dlatego że zwyczajnie jest to tańsze, a rentowność jest podobna - mówił w rozmowie z portalem Energetyka24.com Marcin Chludziński, prezes KGHM. 

Szef KGHM przedstawił strategię spółki na najbliższą dekadę, w której dużo miejsca poświęcono kwestii urban mining, czyli odzyskiwania metali z zużytych materiałów.  

"Jeśli chodzi o urban mining my już właściwie to robimy, tylko w innej skali, dlatego że duża część naszej produkcji pochodzi ze złomu, który pozyskujemy w Polsce i zagranicą. To, co my chcemy zrobić to mocniej wyeksplorować Polskę, czyli to co w Polsce można jeszcze odzyskać, jeśli chodzi o bezpośrednie pozyskiwanie na terenie całego kraju, ale także pozyskiwanie innych metali rzadkich, tj. platyna czy srebro, które mają bezpośrednie zastosowane w elektronice czy w technologiach cyfrowych" - mówił Chludziński. 

Zapraszamy do obejrzenia całego materiału wideo. 

Komentarze