Reklama

Górnictwo

PKP Cargo podsumowuje pierwszy kwartał 2019 roku. Rekordowa EBITDA i zysk netto

Fot. Energetyka24
Fot. Energetyka24

Spółka PKP Cargo ogłosiła w czwartek swe wyniki za pierwszy kwartał 2019 roku. Jak powiedział prezes firmy Czesław Warsewicz, osiągnięte w tym czasie rezultaty są wyjątkowe. „Mieliśmy rekordowe przychody, odnotowaliśmy rekordową EBITDA, wynik netto był wyższy o 49% w porównaniu do odpowiedniego okresu ubiegłego roku” – powiedział.

Po pierwszych trzech miesiącach 2019 roku PKP Cargo osiągnęła 1,27 mld zł przychodów operacyjnych, co oznacza wzrost o 4,4% w stosunku do tego samego okresu roku poprzedniego. EBITDA wyniosła 259 mln zł, co oznacza wzrost aż o 29%.

Wyniki te skomentował prezes spółki, Czesław Warsewicz. „Szacunki, które przedstawialiśmy na początku maja zostały zrealizowane. W obszarze finansowym mieliśmy rekordowe przychody, odnotowaliśmy rekordową EBITDA. Wynik netto mieliśmy wyższy o 49% w porównaniu do pierwszego kwartału 2018 roku” – powiedział.

„Na uwagę zasługuje duża ekspansja na rynku przewozów intermodalnych. Tę dynamikę i udział zwiększamy. Wzrost przewozów intermodalnych w naszej działalności był wyższy od 14,6%. Nasza spółka AWT przeorientowała się ze spółki bocznicowej na spółkę intermodalną” – zaznaczył Warsewicz.

Prezes PKP Cargo mówił też o zmianach organizacyjnych w grupie. „Udało nam się rozpocząć proces konsolidacji spółek terminalowych. Mamy 9 spółek-terminali intermodalnych i 27 terminali konwencjonalnych. Została utworzona spółka PKP Cargo Terminale i funkcjonuje od paru tygodni. Na uwagę zasługuje też optymalizacja działania spółki AWT. Spółka ta odnotowała wyniki pozytywne na wszystkich poziomach, dynamicznie się rozwija, generuje zyski i będzie naszym istotnym aktywem” – stwierdził.

„Naszym kluczowym celem jest zrealizowanie EBITDA, którą przedstawialiśmy. Wszystkie inne działania są do tego dopasowane” – podkreślił Warsewicz.

Reklama

Komentarze

    Reklama