• Partner główny
    Logo Orlen

Górnictwo

News E24: Polska chce dziś dopiąć sprawę Turowa. „Dalsze negocjacje mogą nie mieć sensu”

Fot. Energetyka24
Fot. Energetyka24

Według informacji z dwóch niezależnych źródeł, do których dotarł serwis Energetyka24, strona polska jest zdeterminowana, by zakończyć dziś negocjacje z Czechami w sprawie Turowa. Jak twierdzą rozmówcy portalu, Praga dostała „bardzo dobrą propozycję”, a jej odrzucenie może zakończyć rozmowy.

Jak dowiedział się portal Energetyka24, polscy negocjatorzy, którzy rozmawiają dziś z Czechami w sprawie Turowa są zdecydowani, by zakończyć dziś rozmowy i ustalić ostatecznie kształt umowy. Praga miała otrzymać od Warszawy „bardzo dobrą propozycję”, która ma odpowiadać na postulaty wysuwane przez stronę czeską.

Według informacji E24, odrzucenie tej oferty może skutkować przerwaniem negocjacji przez Polskę, która traci cierpliwość do czeskiego partnera. W tym momencie decyzja jest po stronie Czech - mówią źródła Energetyki24.

Trwająca obecnie runda rozmów rozpoczęła się 29 września. Negocjacje odbywają się w czeskim ministerstwie środowiska. Delegacji polskiej przewodzi minister klimatu i środowiska Michał Kurtyka.

image

 Reklama

Komentarze