Reklama

Górnictwo

Na giełdzie metali LME w Londynie miedź odbiła się z miesięcznego minimum

Fot. Pexels
Fot. Pexels

Na giełdzie metali LME w Londynie ceny miedzi odbiły się we wtorek z miesięcznego minimum, notowanego podczas poprzedniej sesji. Metal w dostawach 3-miesięcznych jest wyceniany wyżej o 0,4 proc. - po 7.829,50 USD za tonę - informują maklerzy.

Na Comex w Nowym Jorku miedź zniżkuje jednak o 0,54 proc. do 3,5270 USD za funt.

Na rynkach rosną obawy o możliwe zakłócenia w dostawach koncentratu miedzi z największych krajów, gdzie wydobywa się miedź.

Codelco, największy na świecie producent miedzi, aktywował swój "plan awaryjny" w związku z ulewnymi deszczami w ostatnich dniach w Chile i wprowadził na razie drobne zmiany w produkcji miedzi, które - jak się oczekuje - nie będą miały jeszcze "dużego wpływu" na produkcję metalu.

Reklama

Reklama

Z kolei w Peru, w niektórych regionach kraju rozpoczęła się 15-dniowa kwarantanna z powodu pandemii koronawirusa, co stwarza zagrożenie dla działalności wydobywczej miedzi.
"Na rynkach rośnie niepokój o możliwy spadek koncentratu miedzi z powodu złych warunków pogodowych w Chile i nowych blokad w gospodarce Peru" - mówi Fan Bingting, analityk China Industrial Futures Co.

Na zakończeniu poprzedniej sesji miedź na LME kosztowała 7.798,50 USD/t, najniżej od 31 grudnia 2020. 

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama