• Partner główny
    Logo Orlen

Górnictwo

Miedź na LME drożeje - inwestorzy liczą chociaż na tymczasową umowę USA-Chiny

Fot. www.kghm.com / ilustracyjne
Fot. www.kghm.com / ilustracyjne

Miedź na LME drożeje w reakcji na oczekiwania inwestorów na chociaż tymczasową umowę handlową USA-Chiny. Metal jest wyceniany na LME w transakcjach 3-miesięcznych wyżej o 0,5 proc. wobec 5.684,00 USD za tonę, notowanych na zamknięciu handlu podczas poprzedniej sesji - podają maklerzy.

Na Comex w N.Jorku miedź zwyżkuje o 0,66 proc. do 2,5855 USD za funt.

W czwartek rozpocznie się kolejna runda rozmów handlowych amerykańskich i chińskich negocjatorów w Waszyngtonie. Do USA przybył wicepremier Chi Liu He, aby rozmawiać z amerykańskim przedstawicielem handlowym Robertem Lighthizerem i sekretarzem skarnu Stevenem Mnuchinem. 

Globalni inwestorzy liczą, że stronom uda się osiągnąć jakieś porozumienie - na razie mowa jest o wprowadzeniu paktu walutowego USA z Chinami w ramach umowy handlowej. 

Porozumienie walutowe, które - jak twierdzą Stany Zjednoczone - uzgodniono wcześniej w tym roku przed zerwaniem rozmów handlowych - byłoby częścią tego, co Biały Dom uważa za porozumienie I etapu w Pekinem. 

Po tym mają nastąpić kolejne negocjacje w kluczowych kwestiach, takich jak własność intelektualna i transfer technologii - podają anonimowe źródła.

"Zawsze lepiej jest mieć jakąkolwiek umowę niż żadnej" - mówi Ji Xianfei, analityk Guotai Junan Futures Co. odnosząc się do możliwego porozumienia walutowego USA-Chiny. 

Podczas poprzedniej sesji miedź na LME zwyżkowała o 8 USD do 5.684,00 USD za tonę. (PAP Biznes) 

Źródło:
PAP

Komentarze