Reklama

Górnictwo

MAP wnosi o przedłużenie ważności kursów i szkoleń w kopalniach odkrywkowych

Fot. Pixabay
Fot. Pixabay

Ministerstwo Aktywów Państwowych przygotowało projekt rozporządzenia przedłużający ważność okresowych kursów i szkoleń w górniczych zakładach odkrywkowych o 90 dni od czasu zakończenia epidemii - wynika z projektu zamieszczonego na stronach Rządowego Centrum Legislacji.

"Aby utrzymać wysoki standard bezpieczeństwa ruchu odkrywkowego zakładu górniczego, niezbędnym jest wprowadzenie przepisu przedłużającego okresy ważności powtarzanych okresowo specjalistycznych kursów i szkoleń, które upływają w okresie występowania stanu nadzwyczajnego, stanu epidemii lub stanu zagrożenia epidemicznego, do 90 dni od dnia zniesienia stanu nadzwyczajnego albo odwołania stanu zagrożenia epidemicznego lub stanu epidemii" - napisano w Ocenie Skutków Regulacji.

Dodano, że wskazanie daty końcowej wynika z przyjęcia założenia, że w okresie 90 dni od dnia ustąpienia ww. stanu zostaną zniesione ograniczenia i sytuacja unormuje się, umożliwiając przeprowadzenie niezbędnych szkoleń.

Wyjaśniono, że potrzeba skonstruowania przepisu przedłużającego okres ważności specjalistycznych kursów i szkoleń pojawiła się w sytuacji ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu zagrożenia epidemicznego, a następnie stanu epidemii.

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama