Reklama

Górnictwo

Chludziński: KGHM wyśle płyn antybakteryjny do szpitali w darowiźnie

Fot. Twitter/KGHM
Fot. Twitter/KGHM

- W pierwszej kolejności wysyłamy płyn antybakteryjny do szpitali i miejsc użyteczności publicznej, które sygnalizują deficyty tego środka. Wyślemy to w darowiźnie – mówił podczas konferencji prezes KGHM, Marcin Chludziński.

Szef miedziowego giganta podkreślił, że przygotowanie do produkcji płynu trwało bardzo krótko, mimo że firma za to odpowiedzialna zajmuje się czym innym. - Nie zostawiamy ludzi, społeczeństwa, w trudnej sytuacji i robimy sporo. Uruchomiliśmy produkcji dodatkową. Ten płyn biobójczy, Nitrosept, zaczęła produkować firma, która na co dzień produkuje materiały wybuchowe, nie posiadając linii, nie posiadając do tego technologii. W 10 dni udało się to zrobić. W tej chwili produkujemy 30 tys. litrów na dobę – zaznaczył prezes spółki

- Zaczyna się konfekcjonowanie tego i rozsyłkę. W pierwszej kolejności wysyłamy to do szpitali i miejsc użyteczności publicznej, które sygnalizują deficyty tego środka. Wyślemy to w darowiźnie – dodał.

O rozpoczęciu produkcji płynu nitrosept do dezynfekcji rąk miedziowa spółka poinformowała w środę na Twitterze. „Mamy szansę w najbliższych dwóch tygodniach produkować nawet 20 ton płynu na dobę” - podano.

O planach rozpoczęcia produkcji płynu do dezynfekcji rąk KGHM informował już w poprzednim tygodniu. Płyn produkuje należąca do KGHM spółka NITROERG. Spółka przeszła tzw. szybką ścieżkę w zakresie konsultacji i uzyskała zgody Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych.

Reklama

Komentarze

    Reklama