Reklama

Górnictwo

Chludziński dla E24: Patrzymy w przyszłość z optymizmem

Fot. www.kghm.com
Fot. www.kghm.com

Pomimo utrudnień związanych z pandemią oraz jej wpływem na wskaźniki makroekonomiczne staramy się patrzeć w przyszłość z optymizmem - powiedział serwisowi Energetyka24 Marcin Chludziński, prezes KGHM.

Prezes KGHM zwrócił uwagę, że w pierwszym i drugim kwartale mieliśmy do czynienia zachwianiem cen miedzi. Był to okres dużej niepewności, kiedy trudno było prognozować co do przyszłości notowań. Obecnie, w trzecim kwartale, są one jego zdaniem nieco korzystniejsze.

W opinii Chludzińskiego kluczowe są tutaj trzy kwestie: sytuacja w Chinach, gdzie nastroje są lepsze, pozytywne sygnały z amerykańskiej gospodarki oraz względny spokój w kontekście wojen cenowych. „To powoduje podtrzymanie dobrego sentymentu jeśli chodzi o popyt”

Kontynuując swoją wypowiedź prezes KGHM dodał: „Sytuacja epidemiczna w wielu miejscach obniżyła zdolność inwestycyjną i podażową, ale staramy się patrzeć optymistycznie w przyszłość”. Na zakończenie M. Chludziński raz jeszcze podkreślił, że zarówno w wypowiedziach polityków, jak i banków inwestycyjnych pobrzmiewa pewna niepewność o czym również należy pamiętać.

Komentarze