Reklama

Górnictwo

Chiny: uratowano 23 górników po wybuchu w kopalni

Fot. Pixabay
Fot. Pixabay

23 górników zostało uratowanych po wybuchu w kopalni rudy żelaza w Benxi w prowincji Liaoning na północnym wschodzie Chin - poinformowały w środę chińskie władze. W wyniku eksplozji 11 górników zginęło, wciąż trwają poszukiwania dwóch pracowników kopalni.

We wtorek po południu niedaleko wejścia do kopalni eksplodowały przywiezione tam materiały wybuchowe - poinformowało na stronie internetowej ministerstwo zarządzania kryzysowego.

Eksplozja uszkodziła szyb, który miał ponad 1000 metrów głębokości. Jedenastu górników zginęło na miejscu, dziewięciu zostało rannych, a 25 zostało uwiezionych pod ziemią.

Poszkodowani górnicy przebywają w szpitalu - sprecyzowało ministerstwo. Pięć osób doznało poważnych obrażeń, chociaż żadna nie jest w stanie krytycznym.

Przez lata w chińskich kopalniach dochodziło do największej liczby wypadków śmiertelnych na świecie; zmiana przepisów, lepsze szkolenia w zakresie bezpieczeństwa i nowocześniejszy sprzęt zmniejszyły ostatnio nieco liczbę ofiar - odnotowuje agencja Associated Press. W 2014 roku w prowincji Liaoning w wyniku pożaru wywołanego podziemnymi wstrząsami zginęło w kopalni węgla kamiennego 28 górników, a ponad 50 zostało rannych.

jw/PAP

Reklama

Komentarze

    Reklama