Reklama

Gaz

Wiśniewska dla E24: Solidarność unijna została zakopana pod gazociągiem Nord Stream

Fot. Archiwum europoseł Jadwigi Wiśniewskiej
Fot. Archiwum europoseł Jadwigi Wiśniewskiej

„Z całą pewnością jest to podtrzymywanie gazowego mostu Niemcy - Rosja, to nie służy solidarności europejskiej. My często w PE mówimy o tym, że nadrzędną zasadą w Unii Europejskiej jest to, żeby państwa były ze sobą solidarne. Ten projekt pokazuje, że solidarność unijna została zakopana pod Nord Stream” - mówi w rozmowie z serwisem Energetyka24 Jadwiga Wiśniewska, poseł do Parlamentu Europejskiego z ramienia Prawa i Sprawiedliwości.

Reklama

Komentarze (2)

 1. Pavel 1949

  I dlaczego Polska martwi się o North Stream-2?

 2. Szept

  Szafujemy słowem solidarność kiedy na to pasuje, ale sami nie wykazujemy się za często solidarnością, kiedy np. - UE podtrzymała zerwane przez Amerykanów porozumienie z Iranem, zorganizowaliśmy antyirańską konferencję w Warszawie całkowicie olewając politykę europejską - UE ogłosiła odejście od pozyskiwania energii z kopalin w celu ochrony klimatu miłościwie nam panujący rząd ogłaszał że od węgla nie odejdziemy - UE przyjęła porozumienie w sprawie relokacji uchodźców, wypięliśmy się na podpisane ustalenia Można by przykłady mnożyć, z tego wyciągam taki wniosek, że solidarność jest wtedy jak my coś chcemy, bo kiedy czegoś chcą inni to jest granda i zamach na naszą suwerenność. Zresztą słowo solidarność tak się już dziś zdewaluowało, że przywoływanie go przy każdej okazji nikogo już nie rusza. Jest nawet całkiem zabawnie kiedy nauczycielska "Solidarność" w ramach solidarności, olewa całkowicie większość nauczycieli w Polsce i podpisuje separatystyczne porozumienie z rządem. Pozdrawiam.

  1. Czeslaw

   Wogole ten portal zrobil sie nie do czytania. Polityka na kazdym kroku zamiast rzeczowych analiz ekonomicznych. Szkoda czasu.

Reklama