Reklama

Wiadomości

Poszukiwacze zaginionej turbiny. Co się dzieje z brakującym ogniwem Nord Stream?

Autor. Pixabay/Canva/E24

Dokładne miejsce przechowywania turbiny do gazociągu Nord Stream jest nieznane - tak samo jak czas dostarczenia tego urządzenia na miejsce przeznaczenia.

Reklama

Jak poinformował Bloomberg, obecne miejsce przechowywania turbiny do gazociągu Nord Stream jest niejawne. Wiadomo, że urządzenie znajduje się gdzieś na terenie Niemiec, ale szczegóły nie mogą zostać podane do publicznej wiadomości. Tak samo nieznany jest czas, w jakim turbina trafi z powrotem do swoich właścicieli, Rosjan. Według serwisu, strona rosyjska wciąż nie przedstawiła szeregu dokumentów, które niezbędne są do przekazania urządzenia.

Reklama

Czytaj też

Reklama

„Wygląda na to, że Rosja nie chce zwrotu turbiny” - wskazuje Bloomberg, dodając, że spółka Siemens, która jest producentem jednostki, wskazała, że czas dostarczenia urządzenia jest „poza jej kontrolą”.

Sytuacja ta jest kolejnym rozdziałem długiej historii turbiny, która trafiła do serwisowania w Kanadzie, gdzie została na dłużej z racji sankcji nałożonych przez ten kraj na Rosję. Dopiero po interwencji Berlina kanadyjski rząd zdecydował się poluzować rygory, by urządzenie mogło trafić z powrotem do gazociągu Nord Stream (który bez turbiny pracował z ograniczoną przepustowością). Teraz jednak okazuje się, że Rosjanie najwyraźniej zamierzają przeciągnąć sprawę jeszcze trochę.

Reklama

Komentarze

    Reklama